VILDIST DIIVANIKATTED?

24. september 2015

VILDIST DIIVANIKATTED?

Vilt erineb kõigist teistest diivanite kattematerjalidest selle poolest, et vilti ei koota kangaks, vaid pressitakse villakiududest kuumuse ja niiskuse abil kokku.

Tänapäeval ei tähenda vill enam ammu ainult karedaid ja kohmakaid viltjalanõusid. Vilti on võimalik töödelda äärmiselt pehmeks ning naturaalsele villale on võimalik lisada tehismaterjale, mis muudavad vildi veelgi pehmemaks ja vastupidavamaks. Täistehisvilti toodetakse ümbertöödeldud plastikpudelitest: need purustatakse, filtreeritakse ning pressitakse vormi sees kokku.

VILDIST KATTEMATERJALIDE EELISED

Vilt ei hargne, kuna see ei koosne niitidest, vaid üksteise külge klammerduvatest kiududest. Samas on seda võimalik lõigata ükskõik mis kujuliseks ning tükke omavahel kokku õmmelda. Viltmaterjal on äärmiselt vastupidav, mistõttu see sobib eriti hästi diivanite ja tugitoolide kattematerjaliks.

Vildil on suurepärased termoisolatsiooni omadused, mistõttu see püsib suvel jahedana ning pakub talvel sooja. Vildist kattega diivani puhul ei pea muretsema ka suvise kahjustava päikesekiirguse pärast – vilt talub päikest kordades paremini, kui kangast diivanikatted, mis pleekuvad, ja nahk, mis päikese mõjul rabestub ja võib rebeneda.

ISEPUHASTUVAD DIIVANIKATTED

Viltmaterjaliga kaetud diivanitel on mustust hülgavad omadused, mistõttu tavapärase hooldusena piisab kuivpuhastusest tolmuimejaga. Kui diivanile peaks siiski ilmuma plekk, on see võimalik eemaldada hõõrudes õrnalt niiske lapiga, kasutada võib näiteks rohelise seebi lahust. Vildi kergelt säbruline ja tekstuurne pind ei lase plekkidel välja paista.

Tagasi postituste nimekirja