Viis sisustustrendi aastal 2016

23. märts 2016

Viis sisustustrendi aastal 2016

Kodu igal aastal trendide järgi ümber ei tee. Aga asjade osas, mis just plaanis osta või värskendada, on hea uusi tuuli silmas pidada. Ka väikesed moodsad  sisustusdetailid annavad kodule uue ilme.

1. Mööbel fookuses

Mida kaunima disainiga esemed, seda paremini mõjuvad nad siis kui neil on piisavalt ruumi särada. Isegi kui kodus on juhuslikke ja segase päritoluga mööbliesemeid, mis kokku armsa eklektika moodustavad, tasuks valida mõni ese, mis uhkelt ruumis keskpunkti või pilgupüüdja rolli täidab. Näiteks diivan keset tuba, mitte seina äärde tagandatult, ruumikamas kodus söögilaud toolidega või väiksemas pesas mõni uhke ja miks mitte ootamatut värvi tugitool.

2. Aasta värvid

Igal aastal nimetatakse Pantone poolt aasta värv, mis salamahti kõiki valdkondi mõjutama imbub. Esmakordselt on sel aastal Pantone aasta värve kaks – roosa kvarts ja serenity, viimane tähistab sulnist pastelset sinist, kus aimata lumiste varjude või suvealguse luitunud sirelite noote. Kui mõte terve ruumi sini-roosaks kujundamisest tundub pelutav, siis kaunid toonid mõjuvad põnevalt ka pisikeste detailidena.

Loe veel Pantone värvidest siin.

3. Kerge puit

Minimalism ei kao kuhugi ja hetkel on fookuses eelkõige kerged lihtsad puidust mööbliesemed. Kõige parem, kui need esinevad puitpõranda või isegi -seina taustal. See trend on lihtsalt kohaldatav ja sobitatav ja õigupoolest võib seda trendi samahästi kohe klassikaks pidada – ühtlasi sobib see kokku hästi kõigi trendidega siit loetelust!

4. Päris rohelus

Päris rohelusNeid kevadeid on palju, kus roheluseigatsus moekollektsioonidesse või sisekujundusse hiilib. Seekord on trend jõulisem kui kunagi varem. Monstera- ja palmilehed, džunglipildid ja rohelised põrnikad tungivad tuppa tekstiilidel ja nõudel. Päris rohelus tähendab aga seda, et tõeliselt kuum trend on luua koju taimedžungel – arvestades kasvukohta luua mõnus tervik toataimedest. Kui valida ka õitsvaid isendeid, on igal aastaajal kodus mõni roheline staar.

5. Tehnoloogiavaba tuba

Valgus- ja helisüsteemid, kaablid ja juhtmed ning isegi stepslid ja lülitid on järjest nähtamatumad, vidinad kolivad seintesse-lagedesse ja on juhitavad läbi õhu. Üha enam soovitatakse aga mõni tuba jätta tehnoloogiavabaks. Kui mitte elutuba, siis magamistuba. Kui seda tuba ei õnnestu tekitada linnakodus, siis maakodu võiks olla eheduse allikas. Kui juba moodsad tehnikavidinad toast välja jäävad, tasub sisekujunudses eelistada võimalikult maalähedasi materjale või hoopis lasta romantilisemal stiilil võimutseda.

 

 

Tagasi postituste nimekirja