Vali ümbertöödeldud platspudelitest kangad

14. oktoober 2019

Vali ümbertöödeldud platspudelitest kangad

Jätkusuutlike ja teadlike valikute tegemine on meie planeedi tervise jaoks üha olulisem. Tutvustame teile Softrendi valikus olevaid taaskasutatud kangaid, mis annavad oma panuse keskkonna säästmisele. Softrendi avaliku ruumi kangaste hulka kuuluvad Kvadrat Revive ja Camira Rivet, mis on valmistatud 100% ümbertöödeldud plastpudelitest.

PET-plasti polüesterlõngaks muutmisel kasutatav tehnoloogia on kiiresti saamas kõige efektiivsemaks ja mitmekülgsemaks meetodiks tavalise ühekordselt kasutatava plastpudeli ringlussevõtul. Kuna PET-plasti võib olla raske puhastada, kasutatakse seda harva samal otstarbel, see tähendab, et see peab leidma uue kasutuse või jääma prügilasse. Polüesterlõng on paljulubav lahendus, kuidas plasti kasutusele võtta. Nii Kvadrat kui ka Camira kasutavad spetsiaalset taaskasutatud lõnga nimega REPREVE, mis töötati välja 2009. aastal ja on toodetud Ameerika ettevõtte Unifi poolt.


Kas sa teadsid?

Ühe meetri kanga valmistamiseks kulub kõigest 22 plastpudelit (maht 500 ml).


Lõnga valmistamise protsess on lihtne: tarbimisjärgsed plastid tükeldatakse, jahvatatakse, sulatatakse ja vormitakse helvesteks. Selles etapis lisatakse tulekindlat kemikaali. Edasi valmistatakse polüestritükid, mis kuumutatakse ja pressitakse ning tulemuseks on 100% ringlussevõetud lõng, mis on valmis värvimiseks ja kanga kudumiseks.

Ringlussevõetud jäätmetest valmistatud tekstiilidel on potentsiaal avaldada tõelist mõju globaalsele keskkonnale: prügilate maht väheneb, säästetakse energiat, mis oleks muidu läinud traditsiooniliste sünteetiliste materjalide tootmiseks, ja ressursse, mida kasutatakse looduslike materjalide valmistamiseks. See on plastijäätmete jaoks funktsionaalne ja kasulik alternatiiv.

 

 

Tagasi postituste nimekirja