VALGUSTID ELUTUPPA

27. aprill 2015

VALGUSTID ELUTUPPA

Õhtusel ajal loovad toas meeleolu valgustid. Laias laastus võime eristada kolme tüüpi valgusteid: üldvalgustid, kohtvalgustid ja meeleoluvalgustid. Elutoas võivad olla kasutusel need kõik.

KOHTVALGUSTI VÕI LAELAMP?

Enamasti oleme oma kodudes harjunud kasutama laevalgusteid. Pelgalt laelambist aga üheski tihedalt kasutatavas ruumis kindlasti ei piisa.

Laevalgusti  võib edukalt asendada kõrge kaarja põrandalambiga, mis pakub samamoodi üldist valgustust kogu toale. Softrendi tootevalikusse kuulub põrandavalgusti Excellent, mida on väga lihtne elutuppa sobitada – teil on võimalus lambikupli jaoks valida täpselt teie elutoa toonidega sobituv kangas!

PAIGUTAGE VÄIKSEMAD VALGUSTID ÕIGESTI

Vaadake õhtusel ajal oma toas ringi: kas mõni nurk on häirivalt pime või langeb valgus ebamugavalt näiteks telekaekraanile? Proovige paigutada paar väiksemat, maheda valgusega lampi toa erinevatesse kohtadesse. Ajutiste pehmete meeleoluvalgustitena toimivad väga hästi ka küünlad.

SOE JA KÜLM VALGUS

Kerkivate elektrihindade valguses koguvad populaarsuste energiasäästlikud LED-pirnid. LED-pirnid sobivad kenasti vanu hõõg- ja säästupirne lampides asendama. Kui varem olid LED-valgustid pigem külma valguse allikad, siis tänapäeval saab valida ka sooja värvitemperatuuriga pirni.

Elutuppa sobib kindlasti sooja valgusega lambipirn. Enamasti on pirni pakendi peal kirjas, kas tegemist on külma, sooja või päevavalgust imiteeriva valgusega. Mida madalam on värvustemperatuur, seda soojem on valgus.  Sooja valgusega pirni temperatuur on umbes 3000 kelvinit, mis tagab elutoas mõnusa ja koduse tunde.

Tutvuge Softrendi poolt pakutavate valgustitega siin

Tagasi postituste nimekirja