TULEVIKUMATERJALIDEST MÖÖBEL

15. juuni 2015

TULEVIKUMATERJALIDEST MÖÖBEL

Palju räägitakse sellest, et mööbel võiks olla valmistatud naturaalsetest materjalidest, ent teaduse ja tehnoloogia arenedes muutuvad ka mitmed tehismaterjalid järjest naturaalsemateks ja tervisesõbralikemateks. Tehismaterjal ei tähenda enam ammu ainult rabedast plastmassist aiatoole ning veekahjustustega köögitööpindu. Millised on uuemad trendid materjalide maailmas ja milline mööbel nendest valmib?

PUIT-PLASTIK

„Puidust plastik“ on materjal, mille valmistamisel segatakse plastik naturaalse puidu osakestega. Sellest materjalist valmivad terrassilauad, rõduelemendid, välimööbel ja muu välistingimustes kasutust leidev. Seotud on kahe materjali omadused: plastiku vastupidavus kaitseb puitu mädanemise eest, samal ajal kui puit lisab naturaalsust ja kaitseb plastikut päikesekiirguse kahjuliku mõju eest. Kui tavalisest puidust välimööbel ja terrassilauad vajavad pea iga-aastast hoolidust, siis puit-plastik on äärmiselt vastupidav ning tootjad pakuvad pikki garantiiaegu.

VALCHROMATIST MÖÖBEL JA SELLE EELISED

Valchromat on uue põlvkonna MDF-plaat, mis pressitakse spetsiaalse vaigu abil kokku läbivärvitud puiduosakestest. Valchromat sobib hästi inimestele, kelle eelistuseks on kergesti hooldatav ja kulumiskindel mööbel. Materjal on erinevalt tavalisest MDF-plaadist väga heade niiskuskindlate omadustega ning kriimud-kulumised ei tõuse esile, kuna kogu materjal on tugev ja tihe ning läbivalt ühte värvi.

Softrendis on sellest uudsest materjalist valminud diivanilaud Hatu lauaplaat ning multifunktsionaalsed kandikud. Valchromat sobib elu-ja vannituppa ning kööki, aga ka lastetuppa, kuna sellest valminud mööbel on tervisesõbralik ja standarditele vastav.

Tagasi postituste nimekirja