TEKSTIILKATTEGA DIIVANI HOOLDUS- JA PUHASTUSNIPID

18. mai 2015

TEKSTIILKATTEGA DIIVANI HOOLDUS- JA PUHASTUSNIPID

Nii nagu riided, mida me kanname, vajavad aeg-ajalt puhastamist ka diivanite ja tugitoolide tekstiilist kangad. Diivanite katted on loomulikult palju vastupidavamad ja tugevamast materjalist, kui meie seljariided. Siiski, kõik materjalid kuluvad ajapikku. Õige hoolduse korral peab teie tekstiilkattega diivan kindlasti palju kauem vastu.

DIIVANI IGAPÄEVANE PUHASTUS

Tavapärane tekstiilkattega diivani puhastus võiks olla lihtsalt tolmuimejaga puhastamine, kasutades tekstiilmaterjalidele mõeldud otsikut.

Igapäevaselt võiks sopsutada läbi diivanipadjad – see mitte ainult ei hoia eseme välimust korras, vaid aitab ka patjade täitematerjalil kauem vastu pidada. Kui diivanil on lahtised iste- ja seljatoepadjad, siis võiks neidki aeg-ajalt käte vahel sopsutada ja kahepoolselt kasutatavad padjad võiks kord paari nädala jooksul ümber keerata, et kulumine oleks ühtlane. Vastasel juhul võite ühel hetkel avastada sagedamini kasutatavatest kohtadest kulumisjäljed. Kui tekstiilkate kulub ühtlaselt, siis ei paista see nii torkavalt silma.

PLEKKIDE EEMALDAMINE

Kui diivanile sattub vedelikuplekk, siis tuleks see võimalusel koheselt puhta lapiga kuivatada (mitte hõõruda – see kahjustab kangast!). Seejärel tuleks plekki töödelda sobiliku spetsiaalse puhastusvahendiga, järgides täpselt pakendil olevaid instruktsioone.

Vanade plekkide ja üldise mustuse eemaldamiseks on võimalik kasutada auru- või veetolmuimejat, mida on võimalik rentida ehitustarvikute poodidest. Enne veepuhastust tuleks diivan tolmuimejaga üle käia – see muudab kogu puhastusprotsessi tõhusamaks. Uurige esmalt kindlasti, kas teie diivanit tohib veega puhastada.

PUHASTATAVAD DIIVANIKATTED

Kui teie kodus on väikesed lapsed või loomad, kes käivad diivanil, siis on nutikas valida pestavate katetega diivan. Katted on võimalik eemaldada kõigilt iste- ja seljatoepatjadelt, mõningatel mudelitel ka diivani raamilt. Katted on pesumasinas pestavad ning tuleb pärast pesu märjalt tagasi patjade ümber panna ja jätta hea õhutusega tuppa kuivama. See väldib padjakatete kokku tõmbumist.

Softrend pakub mitmeid eemaldatavate katetega diivaneid nagu näiteks Hugo,  Laguuna, Annabel  ja paljud teised. Tutvuge eemaldatavate katetega diivanitega SIIN ja valige endale sobivaim!

Tagasi postituste nimekirja