Täispuidust laud ei lähe kunagi moest

18. september 2015

Täispuidust laud ei lähe kunagi moest

Täispuidust mööbel on hubane ja soe ning samas kerge ja vastupidav. Ehkki tänapäeva mööblitööstus suudab valmistada üsna kauakestvat spoon- ja melamiinkattega mööblit, ei ole see kaugeltki sama mis ajatu tammepuit.

Puidu kõvadus sõltub selle liigist: mänd ja kuusk on suhteliselt pehmed, kask märksa kõvem, tamm väga kõva.

Eestlastel ei tarvitse muret tunda selle pärast, nagu kuluks täispuidust mööblile „liiga palju“ puitu ning see oleks loodusele koormaks. Ligi pool Eestimaa pindalast on mets ning mida hinnalisemaid esemeid me sellest valmistame, seda paremini puitu kasutame.

Nii söögi- kui diivanilauad

Softrendi söögilaud Ming on valmistatud tamme täispuidust (naturaalne, valgendatud või tume tamm) ja kaetud lakikihiga. Disainer Argo Tamm on seda luues pidanud silmas kasutajasõbralikkust ja vastupidavust. Lauda valmistatakse kolmes mõõdus: 160 x 90 cm, 180 x 95 cm ja 200 x 100 cm.

Diivanilaua Holden pealmine plaat on tammest täispuidust (naturaalne, valgendatud või tume tamm), raam värvitud metallist. Ümarate nurkadega laua mõõdud on 70 x 112 cm, kõrgus 41 cm.

Diivanilaud Hatu plaat on helehallist, hallist või mustast mdf-ist, jalad õliga viimistletud tammest.

Täispuidust laua hooldamine

Täispuidust mööblile ei meeldi niiskus. Kui sinna satub vedelikku, siis tuleks see võimalikult kiiresti pehme lapiga ära pühkida. Täispuidust lauda ei tohiks hoida õues ega rõdul, kus see võib märjaks saada, samuti ei sobi talle väga niisked ruumid.

Täispuidust lauda ei tohiks puhastada kangete keemiliste üldpuhastusvahenditega. Iganädalase koristamise jaoks on sobivaim pihustatav (vedel või aerosoolpudelis) puidupuhastusvahend, umbes korra kuus võiks kasutada vahaga hooldusvahendit. Lakkimata puitmööblit tuleks aeg-ajalt õlitada.

Kuumi nõusid ei ole hea panna otse täispuidust lauale, kasutada tuleks kuumaalust või vähemalt laudlina.

Pidev temperatuurimuutus kahjustab puitu ning sinna võivad tekkida praod. Sellepärast ära pane täispuidust lauda radiaatori, ahju või kamina kõrvale.

Tutvuge kõigi Softrendi poolt pakutavate laudadega siin.

Tagasi postituste nimekirja