Sügis ja selle värvid interjööris

19. oktoober 2017

Sügis ja selle värvid interjööris

Autor: Katariina Kalda

Kodu kujundamisel ei ole loomulikult esmatähtis järgida valitsevat kujundustrendi, vaid pigem pöörata tähelepanu oma sisetundele, kodustele nõudmistele ning vajadustele. Vaatamata sellele on siiski tihtipeale meie valikud veidi eneselegi märkamata kallutatud just selles suunas, mida me kõige enam ajakirjanduses ja internetis märkame.

Võttes kokku mõningate märksõnadega valitsevat moodi, võib öelda liialdamata, et tegelikult on moes kõik see, mis inimese endaga sobib.

Softend just eelkõige selle teadmisega loobki oma kollektsioone ja pakub erinevaid kasutusvõimalusi toodetele.

Mida võib aga kindlasti esile tuua, on multifunktsionaalsus ja kasutajasõbralikkus. Suur kummardus siinkohal meie aja tehnoloogia ja disaini koostööst sündinud lahendustele. Kõige paremaks näiteks siinkohal võib tuua mustust hülgav kanga, mille kasutamisel isegi kõige nõudlikum perenaine ei pea loobuma heledast diivanist puht praktilistel kaalutlustel. 

Aga mis on selle sügise kõige pilkupüüdvamad värvitoonid sisustustrendides? 

Allikas: Carpetright

Foto: Carpetright

Eestlane, kelle maitsemeel on harjunud juba mitu aastat valitsenud heledate ja neutraalsete „skandinaavia stiili“ esindavate värvitoonidega, ei ole vast väga kiire kohaneja ning naljalt oma koduuksest nii tumedat ja intensiivset mööblitükki vast ei lasekski. Aga nüüd, kui smaragdrohelised sametkangad on oma ilu ja suursugusust näidanud ka Eesti moodsamates kodudes, hakkab vaatlejatel hirm veidi lahtuma.  Ei ole see midagi ainult luksusliku ja lühtrites kodu eesõigus ning stiil. Ka skandinaaviapärane kodu võtab õiges kontekstis uue lähenemise sõbralikult vastu.

Ehk ongi see heledale julgeks vahelduseks!?

Diivanite kuju ja olemus on sellele vaatama endiselt seinast seina. Esindatud on kergejalgsed diivanid, mille peened metalljalad rõhutavad õhulisust ja ruumilisust. Softrendi kollektsioonis on selle stiili heaks näiteks diivanid Newman, Linja, Abbott ja Groovy. Kuid nende kõrval seisab kindlalt oma niššis jõuline ja laiutav  jämedakoeline diivan, mille jalad on nähtamatud või lihtsalt detaili lisavad.  Tooksin siin välja  Softrendi  üliägeda Meta diivani koos Laguuna ja Hugo ´ga.

Samet küll hullutab kõiki disainiaustajaid tänasel päeva, kuid see ei tähenda, et just diivan peab olema mässitud sametisse. Lihtsalt ja taskukohaselt saab seda mõnusat materjali ka väikeste detailidega tuppa tuua. Näiteks olemasolevale diivanile sametpatju sobitades.  Olgu diivani katte värvitoon milline iganes, sügavad sügisvärvid annavad elule paraja koguse vürtsi juurde.  Seda enam, et traditsiooniline helehall või tumehall diivan talub suurepäraselt moekaid värve nagu kollane, sinine, roheline ja roosa.

Kui väljas valitseb selline kuldne aastaeg, siis ongi soov ka tuppa luua omamoodi õdus ja soe olemine. Mis võiks olla selleks veel parem moodus, kui üks mõnus ja mugav diivan, mille sees enda rulli keerata ja kakaod rüübata!? 

Naudime seda kaunist aega looduses ja kodus!

Tagasi postituste nimekirja