Softrendi edukas debüüt Stockholmi messil

22. veebruar 2018

Softrendi edukas debüüt Stockholmi messil

Autor: Katariina Kalda

Veebruari alguses toimus Stockholmis iga-aastane mööblimess, mida peetakse üheks suurimaks ja mõjukamaks  tootjate ja tellijate ühenduspunktiks Põhjamaades. Softrend esitles seal esmakordselt uudset lahendust kontoriruumi  sisustuslahenduse kontseptsiooni näol ning näitas sinna juurde ka avaliku ruumi mööblisarju.

Softrend on väga suure pühendumuse ja töökusega vaid ühe aastaga suutnud välja anda tõeliselt pikupüüdva kollektsiooni. Juba praegu oleme olnud märgatud arhitektide ja sisekujundajate poolt, kuid ambitsioonika ettevõttena tahame end tutvustada ka väljaspool Eestit.

Meie ettevalmistus messiks oli põhjalik, soovides näidata midagi sellist, mis paneks meid ehk kaks sammu ette tulevikku näitama, kuid teisalt kõnetaks ka neid, kes hindavad traditsioone, kuid samas ei taha kõrvale jääda ka hetke trendidest.
Mööblidetailide kangavalik sai tehtud järgmise kolme aasta sisustustrendidest lähtuvalt. Et mitte näidata seda, mis juba arhitektide ja sisekujundajate seas tuttav ja palju kasutatud, siis otsustasime presenteerida mööblikangastel küpseid marjavärve oranžika ja lillakashalliga kombineeritult. sff2018-4

Üldine pilt messihallis näitas, et olime teinud õige otsuse. Juba paar aastat tuttavalt pildis olnud sinised ja rohelised toonid olid kahtlemata samuti populaarsed, kuid Softrendi toodete moodne vorm, funktsionaalsus ning pilkupüüdev kangavalik tõi suure hulga inimesi veel teistkordseltki meie väljapanekut uudistama. Olles paljude firmade/konkurentidega kõrvuti,  tajusime tegelikult väga selgelt, et suudame pakkuda erilist ja kvaliteetset disaini. 

Uus idee ja toodete grupp, mida messil lansseerisime, oli Loovnurga kontseptsioon. Väga palju positiivset tagasisidet saanud kontseptsioon on alguse saanud tegelikult vajaduspõhiselt. 

sff2018-3

Aina enam nõuavad uued töövormid- ja kooslused paindlikke lahendusi koos töötamiseks või just eraldumiseks ning süvenemiseks. Loovnurga kontseptsioon loobki meile vajaliku ning dünaamilise ruumi, kus mööbel ei piira vaid just võimestab tegevusi. Meie meelest koosolemise tegevused vajavad veidi teistlaadi lahendusi ja sellest lähtuvalt ka teistmoodi mööblit kui seda tavapäraselt ollakse harjunud kontoris nägema.  Näiteks on parim viis üheskoos ideid arendada seistes. Sel moel on kõik ruumis võrdsed, kõik mõtted ja sekkumised vahetud ning oodatud. Võttes kasutusele ka seinad, tekib aktiivne ja inforikas ruum, mis toetab nii ideede genereerimist kui projektide arendust. Loovnurga mööbel ongi loodud toetama sellist aktiivset ruumikasutust.

Selliste põhimõtete järgi on ka valminud Stockholmi messil lansseeritud tooted – laud Rolf, tumba Hubert ja pliiatsihoidja Waldo. Toodete autoriteks on tunnustatud Eesti disainerid Martin Pärn, Sven Sõrmus, Kaspar Torn ja Janno Nõu Iseasi büroost

Lisaks Loovnurgale olid esindatud ka avaliku ruumi mööblisarjad August, Frankie, Sigmund ning diivan Lilja.

sff2018-2

Stockholmi mess oli kahtlemata Softrendi jaoks üheks oluliseks hüppelauaks suuremale turule ning külastajate oodatust suurem huvi näitas, et oleme ka kõrge latiga Skandinaavia turul konkurentsivõimelised nii disaini kui toodangu poolest.

Tagasi postituste nimekirja