Softrendi avaliku ruumi projektid – ideest täislahenduseni

09. september 2016

Softrendi avaliku ruumi projektid – ideest täislahenduseni

Inimesed vajavad enda ümber mugavat ja inspireerivat ruumi. Keskkonda, mis oleks piisavalt avatud, et luua võimalusi tiimikeskseks koostööks, aga samal ajal piisavalt privaatne ja vaikne, et süveneda ning saada vajalik tehtud. 

Ruum peaks pakkuma ergonoomilisi lahendusi konkreetseteks töölõikudeks, voolates samal ajal vabama toimetamise jaoks üle hoopis ootamatutesse formaatidesse, muutudes kontorist või tehasest sujuvalt kinosaaliks, raamatukoguks või rattaparanduseks. Igal avalikul ruumil on 21. sajandile vastavalt oma hübriidne eesmärk mida adaptiivselt täita.
Ruum peab täna olema võimeline väga kiirelt muutuma. Uus meeskond, uued ideed ja plaanid vajavad endisest erinevat keskkonda. Nutikas ruum võib koosneda moodulitest, mida saab lihtsal viisil ümber tõsta või ehitada ja uuel viisil esitada. Mõne ruumi kohta on täna juba raske öelda, on see kodu või kontor – inimene liigub koos oma tööga sinna, kus tal on kõige mugavam ja väga tihti on parimaks loominguliseks töökohaks mugav diivan. Kontorid muutuvad hubasemaks ja õdusamaks, üha rohkem loomingulisust ning vabadust soosivaks – muutudes seeläbi üheks siseseks osaks linnaruumis.

Avalik ruum kui heaolu meedium

Avalikku ruumi kirjeldavateks märksõnadeks on heaolu, vabadus, mugavus, kohaldumisvõime ja iseloom. Selliselt mõtestatud keskkonna loomisel on oluline jälgida ka välise linnaruumi omapära ja karakterit, samuti eesmärki, mida see täitma hakkab.

Üha enam rõhuvad töökohad meeldivale töökeskkonnale, mis on multifunktsionaalne ja mis inspireerib, võimaldab töötajal end tunda mugavalt, olles ilma formaalsete ja ruumiliste piirideta. Tavaline “kuubik” pole enam ammu see, mida inimesed peavad meeldivaks ja loovaks töökeskkonnaks ning ühes avatuse võidukäiguga on selliseid ruume jäänud üha vähemaks.

Sellises lahtises keskkonnas eksisteerivad tasandid avalikust poolavalikuni ning privaatseni. Kõik need on avaliku ruumi toimimiseks vajalikud ja vajavad erinevat käsitlemist ning täidavad selle ruumi ühtset eesmärki.
Kontoritesse on loodud alad vaikuseks, puhkuseks, sotsiaalseks suhtluseks ja tööks. 
Hea avalik ruum võimaldab vabadust, liikumist, meeldivaid kohtumisi, parajalt olesklemist ja ka puhkust. Suhtlemine on avaliku ruumi olemuse ja funktsioneerimise aluseks: suhtlemine inimese ja teise inimese vahel, inimese ja keskkonna vahel, inimese ja ümbritseva helimaailma ning meeleolu vahel.

Softrend on 20 aastat teinud arendustööd, et luua igaühele õige diivan ning pakkuda lahendusi ka büroodesse, hotellidesse ja kõikjale avalikku ruumi. Kui teil on ruum, mida soovite sisustada, siis võtke ühendust Softrendi tootearendusmeeskonna spetsialistidega – 

Softrendi kogenud tootearendusmeeskond on teie teenistuses

Softrendi tippspetsialistidest koosnev tootearendusmeeskond on valmis teiega arutama avaliku ruumi projekte alates võrsuvast ideest ning neid hiljem ka suurepäraselt ellu viima. Olgu selleks kas ajurünnak, olemasolevate ideede täiendamine või uue disaini genereerimine – innovaatilisus ja kvaliteet on sellisel juhul enam kui kindlalt tagatud. 

Softrendi tootearendusmeeskond koosneb kolmest andekast ja kogenud spetsialistist, kelleks on:

Avalikruum-3


Marek Vinkel, Softrendi tootearendusmeeskonna juht. Marekil on ligi 20 aastat kogemust pehme mööbli alal, tema lahendused on toimivad ja kvaliteetsed. Mareki mitmekülgses portfellis on nii restoranide, hotellide kui ka laevade projektimööblit.


Argo Tamm, Softrendi majasisene disainer. Argo projekteeritud mööbel näeb hea välja, olles samas ka parima tehnilise lahenduse ja kasutusmugavusega.


Rene Mere, 10-aastase avaliku ruumi kogemusega projektijuht. Rene südameasi on hoolitseda, et teie idee jõuaks õige lahenduseni. Kui otsustate oma ideid meiega arutada, siis Rene ootab teie e-maili või telefonikõnet: +372 511 4974 ja rene@softrend.ee

Softrendi pikaajaline kogemus, põhjamaiselt kõrge kvaliteedistandard ning detailsus, pühendumus ja kvaliteetne käsitöö teevad igast Softrendi tootest tippklassi tegija, mis kestab aastakümneid ja kohandub suurepäraselt avaliku ruumi interjööri.

Tagasi postituste nimekirja