Šikk ja härrasmehelik August

29. august 2018

Šikk ja härrasmehelik August

Autor: Katariina Kalda

Augustikuu ei tähista ainuüksi suve lõppu vaid teatud mõttes ka uue tööhoo algust. Avatud kontorisse tööle tagasi pöördudes võib sealne sagimine ja suviste muljete jagamine tunduda esialgu ehk isegi vahva ja meelelahutuslik, kuid töölainele pääsemiseks on vaja siiski teatud määral vaikust ja keskendumist.
Tänapäeval üha laiemat kasutust leidev mõiste „ avatud kontor“ tekitab mõnes inimeses võõristust ja teises jällegi rõõmsat tervitust 21. sajandi muutustele. On kuidas on, Softrend liigub ajaga kaasas ja pakub selle tarbeks uusi lahendusi, et avatud kontori miinuspooled oleks lahendatavad aga samas ka ruumikujunduse seisukohast lähtudes põnevad ning ilusad.

Softrendi avaliku ruumi kollektsiooni kuuluv vahva ja isepäine  heli summutavate omadustega diivaniseeria August on kindlasti üks väljapaistev näide selles vallas.

august_blog3Disainer  ja Augusti autor Pent Talvet ütleb, et tema rõõmuks sai ta toote loomisel lähtuda lihtsusest ja loogikast. Polnud vaja ülemäära vorme väänata ega otsida kõrvalisi narratiive püüdmaks olla eriline ja silmapaistev teistest omasugustest. Just see sama lihtsus muudabki Augusti väljapaistvaks, paindlikuks ja erinevas interjööri kontekstis kohanemisvõimeliseks.

Talvet ise ütleb, et talle meeldivad nähtamatud asjad, mis sobivad igale poole, mille kohaolu on vajalik, aga samas märkamatu. Noh, kuidas nüüd võtta!? Šikk ja reserveeritud olemisega August on esitatud ka tootedisaini BRUNO 2018 nominendiks, seega märkamatuks igatahes pole jäänud!

Tagasihoidlik vorm ei muuda aga Augustit vähem mängulisemaks. Diivani valikus on nii katusega kui ilma katuseta mudelid erinevas laiuses. Loomulikult tasub mainida, et erinevate kattetekstiilide kasutamisega annab tekitada vahvaid värvikompositsioone. Eriti hea võimaluse annavad selleks merekivilaadsed seljatoepadajad.
Läbi on mõeldud ka praktilised pisiasjad, mis üldist väljanägemist hindavale silmapaarile ehk esialgu varjatuks jäävad. Olgu selleks pöörlev abilaud või akustiliste omadustega kattekangas, avatud kontoris töötegijale muutuvad need silmapilkselt olulisteks märksõnadeks, mis tähistavad funktsionaalsust ja mitmekülgsust.

Disainerilt uurides, et kust kuidas leiti selline vahva nimi nagu August, siis vastab Pent Talvet tagasihoidliku muigega, et otsiti eriti väärikate ja ägedate härrade nimede hulgast. „Ehk kõnetas nimi August ka selle poolest, et kõlas sõnale „akustiline“ veidi sarnaselt“.

Tagasi postituste nimekirja