Ruumilahendus, mis eraldab ja ühendab

03. november 2017

Ruumilahendus, mis eraldab ja ühendab

Autor: Katariina Kalda

Moodne ja soodne on tänapäeval töötada avatud kontoris. See tähendab info kiiret liikumist, avatust kollektiivsele suhtlusele, soodsat pinnast aruteludele ja sel moel on ka tihtipeale võimalik probleeme ja möödarääkimisi ennetada. Ülesannete markeerimine ja nende täitmine on ühteaegu personaalne, kuid samal ajal ka kollektiivne.  Aga mida aeg edasi,  siis seda enam muutub defitsiidiks töötaja jaoks vajalik vaikus keskendumiseks, kõnede tegemiseks või oma tööülesannetesse süvenemiseks. 

Tänapäeval, kui firmad rendivad ruume üldjuhul mitte eluaegset paiksust silmas pidades, siis arusaadavatel põhjustel on kontoripind avatud ja iga rentnik võib seal luua just temale sobiliku töökeskkonna. On küllaltki kulukas lühiajaliseks kasutamiseks välja ehitada eraldi ruumidega kontor, mida järgmine rentnik peab tõenäoliselt hakkama oma äranägemise järgi lammutama ning edasiliikujal on vaja teha uuel pinnal uued investeeringud.

Niisiis, kuidas ühendada neid kahte erinevat külge nõnda, et oleks arvestatud töötajaga, kuid samas säiliks ka nii vajalik paindlikkus, mida just loob avatud kontor? Pole mingi üllatus, et paljud mööblitootjad lahendavad kõikjal maailmas just nimelt seda probleemi ning töötavad välja mitmekesiseid lahendusi.

august_interiorSoftrend alustas 20 aastat tagasi kodudesse mõeldud pehmemööbliga, kuid on teinud sealt maalt suure sammu edasi ja astunud vapralt ka ühiskondlike ruumide mööblilahenduste loojate ridadesse! Julge idee, alustada avaliku ruumi mööblisarja, sai 2016. aastal suure hoo sisse ning tänaseks on valmis mitu tooteperekonda, mille loojateks Eesti hinnatud disainerid.
Tegemist on juba peale vaadates eriliste toodetega, sest ükski detail vormis ega ka materjalis, pole juhuslik. Softrendi meeskond teab, et võti peitub multifunktsionaalses tootekasutuses, heas väljanägemises, kõrges kvaliteedis ning toote õiges positsioneerimises ruumis.

Lilja on Softrendi värskeim disainitud toode, mida uhkusega esitleme. See on sündinud koostöös Soome disaineri Samuli Naamanka ´ga. Kerge ja õhulise disainiga, puitraamist diivan on esialgsel vaatlemisel suhteliselt tavapärane, kuid toote nüanssidesse süvenedes, leiame sealt hoopis omapärase lahenduse. Linja tootel on olemas viis erineva kujuga jalaraami, mille peale saab istutada erinevaid isteala mooduleid ja nõnda tekitada vajadustele vastavaid koosluseid

Frankie tootesari on Argo Tamme pliiatsijoontest sündinud ning seda iseloomustab sihvakas joon, mis ometigi pole ülearu range ega nurgeline. Ka selle sarja puhul on multifunktsionaalsus üheks võtmesõnaks, lubades kombineerida õhulisemaid  või kinnisemaid iste- või pikutamisalasid.

Janno Nõu disainis Softrendile Sofi sarja, mis on eriti mänguline ja kergejalgne, sobimaks nii kontoriruumidesse, avalikele ootealadele või miks mitte ka kohvikutesse. 

Vetter tumbade autor Sven Sõrmus on lähtunud oma loomingus, et tumba pole lihtsalt tumba, vaid loob omapärase liikumise läbi erinevat vormide ruumikamatel ootealadel ja aatriumites.

Sigmundi helisummutavate vahepaneelidega on võimalik luua privaatsemaid tsoone, kuid samal ajal toimib see ka märkmetahvlina. Töötkohtade eraldamiseks ning ruumide erinevateks tsoonideks jagamisel väga tänuväärne detail. Ühtlasi parandab ka ruumis akustikat.

Kõikide tootesarjade puhul on kasutatud tulekindlaid poroloone ning kangad on kõrge kulumiskindlusega vastates vajalikele setifikaatidele. Kõikide sarjade puhul on võimalik kasutada laia valikut mööblikatteid erineva värvitooniga.

Foto: Ingel Vaikla

Foto: Ingel Vaikla

Suureks komplimendiks on alati Softrendi jaoks klientidelt saadud positiivne tagasiside. Ühe näitena teiste seas võib siinkohal ära tuua Vaikla Studio sisearhitektide poolt disainitud Euroopa Eesistumise istungiruumi mööbli, mis valmistati eritellimusena Softrendis ning sai hulganisti kiidusõnu nii sisearhitektide kui ka kõrgete külaliste poolt. Iga klient on ühtviisi oluline ning võib kindlalt väita , et mööndusi ei tee me kvaliteedis ühegi projekti puhul.

Positsioneerime end turul selle järgi, et pöörame tähelepanu inimesele endale. Ühiskondlik ruum pole enam ammu eikellegimaa. See puudutab meist igaüht, kes töötab igapäevaselt kontoris. Arhitektid ja sisearhitektid on seda juba ammu rõhutanud, et luues töötajale inspireeriva, moodsa ning funktsionaalse töökeskkonna, on firma omanikul kindlasti võimalik peatselt näha alluvatelt paremaid töötulemusi. Investeering, mis tehakse sobiva mööbli soetamisel, on pikaajaline, sest vastupidiselt ehitatud klaaspoksidele ja seintele, on võimalik kogu varandus kaasa võtta uude kohta. Niisiis, nõudes kollektiivilt innovatiivset, julget, avatud ja moodsat suhtumist töösse, tasub esmalt töökeskkonna loomisel näidata head eeskuju!

 

Tagasi postituste nimekirja