Pehme mööbel kohaneb kodus

23. märts 2015

Pehme mööbel kohaneb kodus

Kas tead, mida tähistab ingliskeelne sõna pilling? Kui ka ei tea, oled sellega suure tõenäosusega kokku puutunud.

Ingliskeelne sõna pill, mille kohta maakeeles võime öelda tups või topp, on väike kangakiust pallike, mis tekib hõõrdumise mõjul kanga pinnale. Pillingut ehk topilisust esineb nii rõivaste kui näiteks pehme mööbli katteriiete puhul.

Mis põhjustab kangaste topilisust?

Topilisust esineb nii looduslike kui kunstmaterjalist katteriiete puhul ja pehme mööbli täiesti tavalisel sihipärasel kasutamisel. Tugevam hõõrdumine või näiteks pesemine soodustab toppide tekkimist. 100% looduslike kattematerjalide puhul tulevad tupsud sellesama tavapärase kasutamise käigus ise kergesti ära. Kui kangas sisaldab sünteetilisi kiude, võib aga pehme mööbel käituda pisut jonnakamalt ja siis tuleks topilõikuriga appi minna.

Kuidas toplise kangaga käituda?

Tuleb silmas pidada, et topid on loomulik nähtus ja mitte kanga defekt ega praak. See ei mõjuta kuidagi kanga lubatud vastupidavust ega kestvust. Topid on diivanitelt ja teistelt mööbliesemetelt väga lihtsalt eemalduvad või siis eemaldatavad. Seda võib teha ka ise kodus kõige tavalisemate poes müüdavate topilõikuritega.

Kas on olemas topivabu materjale?

Softrend kasutab pehme mööbli tootmisel ainult kõrge pillingu näitajaga kangaid, ehk pigem ei tohiks toppe tekkida. Siiski võib juhtuda, et ka meie diivanitel tekivad väiksed tupsud, sest ka ülikvaliteetsete kangaste puhul võib mõnel partiil sisse jääda natuke üleliigset lõime, mis tahab diivanist välja pugeda. Kui see peaks juhtuma, siis Softrend tuleb oma topilõikuriga appi ja rohkem seda ei tohiks juhtuda.

Siiski – kui topid on miski, mida uue diivani puhul oma kodus kohe kindlasti näha ei tahaks, pea enne pehme mööbli katteriide valimist kindlasti nõu meie salongi kogenud ekspertidega.

Tagasi postituste nimekirja