Öökapp – magamistoa oluline aktsent

21. august 2015

Öökapp – magamistoa oluline aktsent

Mõistagi on voodi magamistoa „põhitegija“. Sinna juurde kuuluv öökapp võib, aga ei pruugi olla samast seeriast. Vanasti oli kombeks müüa terviklikku magamistoasisustust, milles voodi, öökapid, riidekapp ja tualettlaud olid samast puidust ning sarnaste kaunistustega; tänapäeval, kui riidekappi asendab sageli garderoob ning meiki tehakse vannitoapeegli ees, pole selline stiiliühtsus enam nii endastmõistetav. Vastupidi, vahel annab üllatusliku ja värske efekti just see, kui modernse voodi kõrval on art deco stiilis öökapp või nurgas talumööblist pärinev rõivakirst.

Kõik vajalikud asjad

Öökapi juures on oluliseks muutunud selle praktiline kasutusmugavus. Korteris, kus täiskasvanud jagavad magamistuba ning eraldi olemise ruum puudub, peab öökapp mahutama paljusid isiklikke asju, mida kogu aeg kasutatakse: prillid, raamat, ravimid jms. Kui äratuskellana tarvitatakse sageli mobiiltelefoni, siis peab seegi olema käeulatuses.

Kas öökapi peal peaks olema koht ka televiisoripuldile, arvutile ja snäkkidele, on igaühe enda otsustada. Psühholoogid räägivad, et nii televiisor kui arvuti oma sinaka valgusega häirivad magamajäämist ning nende koht ei peaks olema magamistoas. Tõenäoliselt on neil õigus, aga hoopis rohkem mõjutavad head und harmoonilised suhted ning tööstressi jätmine väljaspoole kodu. Kui kahe inimese õhtuseks ühendavaks rituaaliks on seriaali vaatamine, siis ei ole selles küll midagi halba.

Duet ja Othello

Softrendi valikus on hetkel kaks öökappi.

Duet on tagasihoidliku joonega, ent tänu sahtli esipaneeli juures kasutatud kangale ja naturaalsele tammepuidule harmoneerub ta hästi igasuguse magamistoaga. Valida saab 4000 kanga seast, nii et kindlasti on seal olemas täpselt õige tooni ja mustriga variant. Dueti mõõdud: laius 46,5 cm, sügavus 37 cm ja kõrgus samuti 46,5 cm.

Othello öökapil on lai polsterdatud raam, mis ühtaegu kaitseb sind pimedas kapinurga vastu jalga ära löömast ning samal ajal ei laste öökapi peale pandud asjadel põrandale kukkuda. Nagu Dueti puhul, nii saab ka Othellol valida 4000 kanga ning lisaks veel 100 nahatooni vahel. Othello mõõdud: laius 46,5 cm, sügavus 37 cm ja kõrgus samuti 46,5 cm.

Tagasi postituste nimekirja