NAHKDIIVANID – KUHU JA KUIDAS?

11. mai 2015

NAHKDIIVANID – KUHU JA KUIDAS?

Nahkdiivan lisab ruumi elegantsust, on naturaalne ja allergiavaba.  Olles dilemma ees, kas valida oma koju tekstiilkattega või nahast diivan ja tugitoolid, võivad abiks olla praktilised näpunäited. Pakume välja mõned nipid, kuidas ja miks valida ja hooldada nahast mööblit.

NAHAST DIIVANI HOOLDAMINE

Teadlikult käitudes on nahkdiivan üsna kergesti hooldatatav. Diivani tavapäraseks puhastuseks võib kasutada kuiva lappi või tolmuimejat. Ka diivanile sattuvad vedelikud tuleks koheselt puhta ja kuiva lapiga eemaldada, vastasel juhul võivad need imbuda naha pooridesse ja diivanile plekid jätta. Üks kuni kaks korda aastas võiks nahkdiivanit töödelda ka spetsiaalse nahahooldusvahendiga. Üldpuhastusvahendid ja seebiveega leotamine seevastu võivad nahkmaterjali kahjustada. Nahkdiivani välimuse värskendamiseks võib seda hoopis õrnalt poleerida mikrofiibrist lapiga – see tasandab naturaalsele nahale keskkonna mõjul tekkivaid kriime ja pragusid.

Nahast diivanid ei talu otsest päikesevalgust. See võib värvitooni pleegitada ja lausa naha sisse augu kuivatada. Seetõttu võiks akende all eelistada tekstiilmaterjalist diivanit või siis paigutada nahkdiivan otsesest päikesevalgusest eemale.

KUNSTNAHAST TUGITOOLID JA DIIVANID

Mööblit soetades on kunstnahka tänapäeval päris nahast pelgalt välimuse järgi raske eristada. Kunstnahast diivanid ja tugitoolid pakuvadki ehtsale nahale alternatiivi – kunstnahk on odavam ning mööbel valmib ilma loomadele kahju tekitamata. Samuti ei pleegi see päikese käes nii kergesti, nagu pärisnahk ning kunstnahka on saadaval kõikvõimalikes värvitoonides.

Samas pole kunstmaterjaliga kaetud diivanid naturaalsed ja neil puuduvad naturaalse materjali omadused: kunstmaterjal ei hinga nii hästi ning rebeneb kergemini. Kui päris nahast tooted peavad õige hoolduse korral vastu pikki aastaid ja vananevad väärikalt, siis kunstnahast diivanid ja tugitoolid kaotavad aja jooksul oma esialgse täiusliku välimuse ja sära ning võivad vajada välja vahetamist.

Tagasi postituste nimekirja