Miks me ei paku maailma kõige paremat diivanit?

06. mai 2015

Miks me ei paku maailma kõige paremat diivanit?

Vastus on lihtne: pole olemas pehmet mööblit, mis oleks kõigi meelest parim – nii nagu pole olemas maailma maitsvaimat toitu või armsaimat lemmiklooma. Ettekujutused ilust, mugavusest ja praktilisusest on erinevad.

Tähtsaim sisustuselement

Softrend pakub täna kolmkümmend diivanimudelit. See pole küll päris „seinast seina“ valik (näiteks antiikmööbli imitatsioone me ei valmista) , ent annab siiski võimaluse leida diivan, mille stiili soovid tooni andvat kogu ruumis. Võib öelda, et just diivan on see ese, mis määrab ära elamise üldilme – elutuba, kuhu diivan kõige sagedamini pannakse, on maja/korteri keskne ruum, kus veedetakse kõige rohkem ühist aega ja kuhu tuuakse külalised. Iseäranis avatud ruumilahenduste puhul, kus elutuba, köök ja esik moodustavad ühe suure terviku, on elutoadiivan kodu kõige-kõige kesksem ja kutsuvam mööbliese. Võib-olla ei jää sinu külalistele meelde, mis värvi oli korteri põrand või mis materjalist oli valmistatud raamatukapp, ent päris kindlasti teavad nad hiljem, kas sinu juures oli mõnus istuda!

Tunne end mõnusalt!

Et teada, milline diivan sulle sobib, on vaja seda proovida. Mõnele meeldivad pehmed sügavad padjad, mille sisse vajuda, teine soovib kõrget peatuge, kolmas tahab tingimata diivanil jalad enda alla keerata, neljas ootab, et diivani ees oleks ka tumba, kuhu jalad tõsta jne. Diivanit proovides ei piisa sellest, kui sinna korraks peale istuda – sest tegelikkuses peab ta ju sobima selleks, et seal veeta tunde! Diivan on üks kõige rohkem kasutatavaid esemeid kogu elamises, nii et see lihtsalt peab olema koht, kus tunned ennast hästi. Mõte hubasest vestlusest või kaasahaaravast filmivaatamisest diivanil võiks olla just see, mis teeb kodus olemise toredaks.

Muretu hooldus

Lisaks stiilile peab diivan olema ka lihtsasti hooldatav ja puhastatav. Kui diivanil mõnulev lemmikloom või seal mängivad lapsed tekitavad omanikus üksnes stressi – „Kes kõik need karvad, purud ja plekid siit eemaldab?“ –, siis ei tunne kokkuvõttes keegi end hästi. On hea juba diivanit soetades arvestada, et mitte alati ei kasutata diivanit selleks, et seal, puhtad riided seljas, lehte lugeda.

Tagasi postituste nimekirja