Mida me selle aasta Habitare sisusustusmessilt õppisime?

28. september 2018

Mida me selle aasta Habitare sisusustusmessilt õppisime?

Autor: Katariina Kalda

Tänavune Helsingis toimunud Habitare disainimess lõi taas külastajarekordeid. Peaaegu 60 000 huvilist leidsid tee messikeskusesse, et uudistada, mida siis sel korral põnevat vaatamiseks välja on pandud.

Ka Softrend oli sel aastal oma kollektsiooniga esindatud. Meie väljapaneku kontseptsioon rõhutas naturaalset ja malbet koloriiti, mis erinevate tekstuuride näol igale esemele oma iseloomu andsid. Ümbritsevate julgete ja erksate moetoonide kõrval oli see lahendus põhjamaiselt jahe ja vaoshoitud, kuid maitsekalt kombineeritud ning väljapeetud. See tõi nii mõnegi meie messiboksi silmi puhkama ja oma kodukonteksti sobituvat otsima.
Softrendi diivanitest olid väljas klientide lemmikud, mida tutvustasime uute laokangastega. Erilist tähelepanu sai Meta diivan oma huvitava kanga ja värvinüansiga. Meie enda suureks üllatuseks olid hittesinejateks Kuubiku sarjast diivanilauad, Softrendi satiinist voodipesukollektsioon ning aksessuaarid.

Habitare üldine ilme jaguneski ehk kahte erinevasse gruppi – üks oli see, mis rõhutas moodsaid julgeid materjale ja värvitoone ning teine see, mis järgis võimalikult ajatut, põhjamaist ja naturaalset joont. Sinna sisse oli hulganisti pikitud minimalistlikku Jaapani kultuuuri ja kunsti sugemeid. Isegi Marimekko väljapanek polnud sellest puutumata. Ükskõik millises kontekstis, ikka olid olulisel kohal taimed ning elav, mitmekülgne materjal. Õhulised vormid ning kutsuvad materjalid.

habitare_signalVäga huvitav väljapanek oli ka sel aastal SIGNAL showroomis. Iga aastaselt annab grupp andekaid disainereid ja kunstnike edasi oma visiooni, milliste märksõnade järgi on joondumas lähituleviku disainimaastik. Sel korral olid nendeks juhtivateks märksõnadeks Paljas ja puhas (Bare and Pure), Renessanss, Unenäo maailm (Dream world) ja Glamuur.

Süvenedes sõnumitesse, mida nende märksõnadega edasi anti, oli üllatusmomente, aga ka päris palju sisemist äratundmist. Paari lausega on seda päris keeruline kokku võtta. Kui, siis ehk mõttega, et meie ülearu kiires, pingelises, digitaalses ja kohati kaost meenutavas elurattas on vaja teha mingeid korrektiive, et me leiaksime ühenduse oma sisemise tasakaalu, rahu ning soojusega. Julgeksime end välja pakkuda kontekstiväliselt ja samas olla üks loodusega, unenägudega, meie sisemise lapsega. Maailm on praegu muutumas tohutu kiirusega ja vanad tõekspidamised hakkavad jalgu jääma. Digimaailm sõidab meist üha kiiremini üle ja seda peaks me õppima enda jaoks paremini ära kasutama. Kliima soojenemine toob kaasa suuri muutusi looduses, mis omakorda sunnib meid oma elustiili üle vaatama ja vastavalt kohandama.

Oleme kistud kui uue ja vana maailma vahel nii ühele kui teisele poole, oskamata oma seisukohti võtta. Tundub, et neid kohati võetakse kusagil mujal meie eest. Aga võtke hoopis istekoht ning olge mõnda aega jälgija ning arutleja rollis. Tajuge enda ümber nii interjööri kui eksterjööri ning paigutage end siis oma sisetunde järgi õigesse mõttevoolu.

Disain huvitab inimesi üha rohkem. Võibolla ka sellepärast, et see muutub aina enam kättesaadavamaks ning ei tundu enam lihtinimesele kasutu, ebapraktiline ja abstraktsionistlik mõiste. Disan on üha enam see, mis on ta tegelikult olnud aegade algusest – probleemile lahenduse otsimine.  Ja probleeme jagub meil ju kuhjaga…

Marimekko väljapanek

habitare_marimekko

Blogijate lemmikuks valitud väljapanek: Anno

habitare_anno

Naturaalsed materjalid ja inspiratsioon loodusest, luubi all detailid

habitare_details

Softrend tänab kõiki, kes leidsid aega tulla vaatama meie väljapanekut messil või külastasid Helsinki salongi!

Tagasi postituste nimekirja