MAGAMISTOA VALGUSTID

12. mai 2015

MAGAMISTOA VALGUSTID

Pika töö- või koolipäeva lõpus on väga oluline, et saaksime oma keha ja meele korralikult välja puhata. Puhkamiseks vajaliku meeleolu loovad lisaks muudele interjöörielementidele magamistoa valgustid.

SIHTOTSTARBELISED VALGUSTID

Kui teie magamistuba on mitmeotstarbeline, siis peab ka valgustid hoolikamalt valima. Magamistoa valgustid peaksid looma rahustava meeleolu, ent kui te kasutate magamistuba ka näiteks töötamiseks või vaba aja veetmiseks, siis on oluline eraldada töötamiseks kasutatav ala puhkusealast. Seega võiks kasutusele võtta mitu erinevat valgustit: töölaua kohale tugevama valgusega kohtvalgusti ning voodi kõrvale mahedamad, kupliga meeleoluvalgustid. Heaks ideeks on ka reguleeritava valgustugevusega laevalgustid, mille saab õhtusel ajal lihtsalt mahedamaks keerata.

Kui te armastate enne uinumist voodis lugeda, siis võiks ka voodi kõrvale paigutada väikese kohtvalgusti, mille valgust on võimalik õigesti suunata ning mille välja lülitamiseks ei pea voodist tõusma. Kui teie magamistoas on peegel, mille ees  te ennas hommikuti valmis seate, siis võiks selle kindlasti eraldi valgustada.

Kindlasti peaks magamistoas vältima külma, sinaka valgusega elektripirne. Uuringud näitavad, et sinine tehisvalgus hoiab inimesi erksana. Ka arvutite ja nutiseadmete ekraanid kiirgavad sinist valgust, mistõttu oleks hea neid enne uinumist mitte kasutada, kuna see võib rikkuda unekvaliteeti. Magamistoa valgustid võiksid olla sooja värvitemperatuuriga.

MAGAMISTOA STIIL

Loomulikult sõltub ka teie toa stiilist see, millised magamistoa valgustid valida. Valgus toob esile värvid teie magamistoas. Erksamad toonid vajavad vähem valgust, samas kui heleda sisekujunduse valgustamiseks  peaks valima tugevamad magamistoa valgustid. Arvestama peab ka loomuliku valguse hulgaga.

Heaks alternatiiviks klassikalistele öökappidele paigutamiseks mõeldud kupliga lampidele võivad olla näiteks laest rippuvad kohtvalgustid või reguleeritava kõrgusega põrandalambid. Meeleolu loovad näiteks kangaga kaetud lambikuplid ja väikesed seinalambid.  Tutvu Softrendi valikuga siin.

Tagasi postituste nimekirja