LASTETOA MÖÖBEL VALIGE KOOS LASTEGA

28. aprill 2015

LASTETOA MÖÖBEL VALIGE KOOS LASTEGA

Lastetoas kehtivad veidi teised reeglid, kui ülejäänud majas – lapsed kasvavad kiiresti ning nende vajadused muutuvad. Lastetoa mööbel võiks kindlasti olla võimalikult lapsesõbralik. Me ei saa ega peagi muutma oma kodu üleni pehmeks ja kukkumiskindlaks, küll aga on võimalik valida turvalisi materjale ja vastupidava disainiga tooteid.

LASTETOAS LOEB LAPSE ARVAMUS

Lastetoa mööbli valimine on pisut teistsugune ülesanne, kui näiteks elutoa sisustamine. Loomulikult on olemas pikendatavad voodid ja reguleeritavad lauad-toolid, ent peame arvestama ka sellega, et lapse kasvades muutuvad ka tema eelistused ja prioriteedid.

Mööblit ja tekstiilmaterjale valides võiks lapsele anda mõned valikuvariandid. Nii saab ta oma oma isiklikku ruumi ise kujundada ning tõenäosus, et ta asjadest väga kiiresti tüdineb, on väiksem. Laste elav kujutlusvõime võib teinekord toa sisustamisel vägagi nutikate ja mõnusate lahenduste peale tulla. Näiteks võib lasta lapsel valida endale meeldiv tugitooli kate ja voodipesukomplekt. Softrendi tootevalikus on palju põnevaid värve ja mustreid, mille seast saab iga laps oma lemmiku leida.

VÄRVID JA MATERJALID

Lastetuba ei peaks olema üleni roosa või sinine – ühel hetkel kasvab laps sellest välja ning siis peab hakkama kogu tuba ümber tegema. Samuti ei pea lapse tuba olema täpselt samas stiilis ülejäänud majaga, küll aga on kaval valida seinte jaoks neutraalne toon ning lisada värve sisustuselementide abil.

Kvaliteetsed ja vastupidavad materjalid on heaks valikuks kõikjal kodus, kuid laste mööbel peab vastu pidama eriti intensiivsele kasutusele. Lastele meeldib joosta ja hüpata ning mööbel täidab sageli lisaks oma tavapärasele funktsioonile ka mängumaja või muinasjutulossi rolli.

Kui mööbel on töödeldud toksiliste viimistlusvahenditega, siis pole see lastetoa jaoks parim valik. Kõige sobivam viimistlusvahend puitpindadele lastetoas on naturaalne õli, mis muudab mööbli pealispinna ka vastupidavamaks. Ka tekstiilmaterjalid võiks valida võimalikult naturaalsed ja nahasõbralikud, et vältida allergiate teket.

Loe veel nõuandeid siit

Tagasi postituste nimekirja