LASTESÕBRALIK MÖÖBEL JA SISUSTUS

19. mai 2015

LASTESÕBRALIK MÖÖBEL JA SISUSTUS

Lapsed ei veeda kogu oma aega lastetoas. Lastega koos ja nende jaoks valitud mööbel tagab, et kõik kodu kasutajad on rahul ja õnnelikud. Kuidas muuta mööbel lastesõbralikuks ning kuidas kaasata lapsi kodu sisustamise protsessi?

LASTE SUURUSES MÖÖBEL

Suurte inimeste mööbel on laste silmade jaoks palju suurem ja massiivsem ning omab ka teisi ülesandeid lisaks tavapärasele istumisele ja astumisele. Laste jaoks võib diivan olla piraadilaev, söögilaua all võib peituda printsessiloss ja vaip võib olla hoopiski järv või meri.

Planeerige oma elutuppa nurgake, kus asub laste suuruses mööbel.  Sealjuures ei pea mööbel olema sugugi „lapsik“ ega stiilitu – ka laste jaoks on tänapäeval olemas mööbel, mis sobitub ülejäänud elukeskkonnaga. Lapsed õpivad täiskasvanute elu tundma ning võimalus seda teha elutoas täiskasvanute kõrval on suurepärane kogemus. See ei tähenda muidugi, et ülejäänud mööbel oleks laste jaoks keelatud. Ent oma väike mängunurk kindlasti väldib nii mõnegi šokolaadise näpujälje sattumist elutoa suurele diivanile.

AKSESSUAARID LASTE MOODI

Kõigile lastele meeldib joonistada ning mõnikord võib juhtuda, et seda praktiseeritakse otse põrandale või söögilauale. Leidke köögis või elutoas üks sein, mille olete nõus katma tahvelvärviga. Seal saab laste fantaasia vabalt lennata ja loodetavasti jääb ülejäänud mööbel suurte kahjustusteta. Tahvelvärvil on praktiline kasutus ka täiskasvanutele – sinna saab märkida näiteks poenimekirja.

Samuti võiks laste valmistatud joonistusi ja maale julgelt eksponeerida. Raamige joonistused elutoa stiiliga sobivalt ning neist võib saada suurepärane aksessuaar pikaks ajaks. Samuti näitab see lastele, et nende tööd hinnatakse ja väärtustatakse. Laske fantaasial lennata!

Tagasi postituste nimekirja