Kõige sagedamini saab pere kokku laua ääres. Olgu seal siis mõnus!

26. mai 2015

Kõige sagedamini saab pere kokku laua ääres. Olgu seal siis mõnus!

Meie vanematel polnud kuigivõrd võimalust õhtul koos perega söögilaua ümber istuda, õhtusööki nautida ning päeva muljeid rääkida – söögituba ei sisaldunud ühegi korteri projektis, hea oli, kui elutoas leidus ruumi lahtitõmmatava laua jaoks, et tähistada juubelit või pulma. Argipäeviti söödi tillukese köögilaua ääres, vajadusel vahetustest kaupa.

Uutes avatud köögiga elutubades seiseb söögilaud tähtsal kohal. Ainult et milline see laud ja toolid peaksid olema – kas mugav osa igapäevasest ajaveetmiskohast või esinduslik paik, mille äärde kutsutakse külalisi?

Disainer Argo Tammel oli Mingi disainides selge visioon sellest, mis laua juures oluline on – kasutajasõbralikkus ja kestvus. Nende omaduste rõhutamiseks on Mingi materjaliks tammepuit, vormikeel siledalt ümar, laua jalad astuvad mugavalt sissepoole ning lauaplaadi serv on freesitud 45-kraadise nurga all.

Suur kunstnik loodus

Tammepuit on unikaalne ja väärtuslik ning kaunis oma kordumatu loomuliku mustri poolest. Austame täispuidu kaunist looduslikkust ja võtame selle omadusi arvesse juba toote loomisel ning tootmisprotsessis. Sellele vaatamata ei saa me garanteerida, et kõik täispuidust tooted on alati identse tooni ja puidusüüga.

Kui sa tahad, et puidust toode püsiks sellisena nagu ostes, ära paiguta teda soojusallika lähe­dusse. Ära lase puidust mööblit pikka aega päikese käes seista, hoia seda toatempera­tuuril ja väldi õhuniiskuse kõikumist. Temperatuuri kõikumisel võivad liitekohtadesse tekkida mikro­praod, mis aga ei mõjuta toote vastupidavust.

Kuid hoolimata puiduga toimuvatest muutustest, või siis just nende tõttu vananeb puit väärikalt. Väikesed muutused on loomulikud. Need näitavad, et toode on tehtud elusast materjalist.Esmane puidukunstnik on loodus ise, andes sellele sooja ja elava näo, lisades oksakohti ja teisi huvitavaid detaile. Ming on loodud kaunite legendide algusteks – aseta lauale värskelt korjatud lilled ja meelitava aroomiga õhtusöök ning ava oma mõtted perele või külla kutsutud headele sõpradele. Pühitse kodu mugavust, kus saab teha asju omal viisil, oma maitse järgi.

 

 

Tagasi postituste nimekirja