DIIVANITE JA TUGITOOLIDE HOOLDUS SUVEL

21. juuli 2015

DIIVANITE JA TUGITOOLIDE HOOLDUS SUVEL

Suvi toob endaga kaasa pikad päikeselised päevad, mida me kõik ootame ja naudime. Ent samamoodi, nagu me peame iseendeid liigse päikesekiirguse eest kaitsma ja varjama, vajab kaitset ka meie mööbel. Diivanid ja tugitoolid on reeglina üsna suur investeering ning nende kaitsmine ja hooldamine aitavad neil palju kauem vastu pidada

NAHKDIIVANITE JA -TUGITOOLIDE PÄIKESEKAITSE

Nahast kattega mööbel on suvel mõnusalt jahe – seda muidugi juhul, kui diivanid ja tugitoolid ei ole otsese päikese käes. Päikesekiirgus kahjustab nahast mööblit väga kiiresti ning võib naha rabedaks muuta või lausa katki teha.

Suvehooaja saabudes võib proovida oma nahkdiivanit niisutada kas spetsiaalse hooldusvahendiga või näiteks äädika ja oliiviõli seguga. Siinkohal tähelepanu! Kõiki nahahooldustooteid tuleks esmalt proovida diivani tagaküljel, kuna olenevalt naha kvaliteedist ja toonist võivad nad erinevalt reageerida ning näiteks naha tooni muuta.

Kõige lihtsam ja soodsam lahendus on siiski paigutada nahast diivan ja tugitoolid nii, et neile ei langeks päeval otsest päikesekiirgust, või siis asetada suveks diivanite-tugitoolide peale kangas.

KARDINAD ETTE!

Tekstiilkattega diivanid kardavad päikesekiirgust vähem, küll aga võib päike eredavärvilisi kangaid pleegitada. See kehtib nii pehme mööbli kui ka kardinate kohta. Seega on heaks nipiks valida suvehooajaks heledad kardinad, mis ei karda pleekimist, ent samas kaitsevad vajadusel ülejäänud mööblit kahjuliku päikesekiirguse eest.

Tagasi postituste nimekirja