Dekoratiivpadjad, mis päästavad maailma

26. märts 2015

Dekoratiivpadjad, mis päästavad maailma

Esmakordselt jõudis moedisainis kasutatav upcycling ka Eesti mööblitootmisesse kui Softrend alustas koostööd disainer ja moeteoreetik Reet Ausiga. Lisaks mitmetele pehme mööbli pere uutele liikmetele nagu tugitoolid ja tumbad, valmis kaunis dekoratiivpatjade kollektsioon.

Väärtustav taaskasutus

Softrend otsib alati lahendusi, kuidas toota mööblit võimalikult väikeste kadudega ja keskkonnasäästlikult. Upcycling tähendab väärtustavat taaskasutust ja see omakorda Softrendis seda, et need dekoratiivpadjad on algusest lõpuni valminud sellest materjalist, mis meie enda põhitoodangu tööstuslikust tootmisest üle jääb. Just nimelt sellest mis jääb üle, mitte sellest, millest kord juba midagi valmistatud on. Ehk siis kasutame puhast ja uut tekstiili ning vatiini, mis varem lihtsalt pehme mööbli tootmisülejäägina prügimäele läks.

Loominguline vaatenurkReet_koost

Nii kogenud disaineri ja taaskasutajaga nagu Reet Aus on koostöö põnev ja lihtne korraga. Reedal oli ilmatu hulk ideid ja meie valikus on ligi 5000 kangast, seega ainuke keeruline koht kogu tööprotsessis oli lõpuks valida lõpmatutest võimalusest kõige paremad. Kui dekoratiivpatjade osas sai täpsem visioon paika, siis mängisime erinevate mustritega ja õmblesime Softrendis mitmeid variante läbi, et juba päris valmis pehme nelinurkse tulemuse järgi otsustada, milliseid patju edaspidi valmistama hakkame.

Moodne padjaklubi

Softrendi dekoratiivpatjade kollektsioon jätkab Reet Ausi viimase aja loomingust tuttavat minimalistlikku joont. Praegu sisustusmoe laineharjal tüürivad geomeetrilised ja optilised mustrid sobivad hästi erinevatesse interjööridesse. Padjad on saadaval mitmete mustrite ja värvilahendustega, mannavahuroosast turvalise ja elegantse halli-musta koosluseni.

Vaata Reet Ausiga koostöös sündinud patju siit

Tagasi postituste nimekirja