Pehme jõud

Kaasaegsed töötamisviisid, uute sisudega tööd ja töö mõiste laienemine üldse on hakanud nõudma töökeskkonnalt enamat, kui laudadest, kappidest ja sahtliboksidest koostatud sundsisustust. Tänapäeval otsustab töötulemuse võime kasutada probleemile lähenemiseks korrga erinevaid fokuseerimisviise ja suurem avastamisjulgus. Võime öelda, et kaasaegne töökoht peab endas suutma peita terveid maailmu, mis vajavad avastamist ja väljamõtlemist. Väljamõtlemist just selle poolest, kuidas luua paremaid, vähema takistusega keskkondi tegija ja tegevuse vahel ning mida saaks kõige paremini kohandada käsiloleva ülesande iseloomule.

Uued töövormid ja -kooslused vajavad võimalust eraldumiseks ja süvenemiseks, sundimatuks ja avameelseks suhtluseks, koos uute ideede arendamiseks või hetkeks lõõgastumiseks ja mõtete kogumiseks. Kõik need on töö erinevad osad ja vajavad toetavat keskkonda, mis on mõeldud pisut kaugemale kinnisideest “töötaja = laud + tool.”
Kaasaegne töö on vaba ruumilisest jäikusest. Ta vajab parimat ja mitmekesisemat ruumi, mis ühes osas võib meenutada sipelgapesa, teises idamaa turgu, kolmandas inglise dźentelmenide klubi, mungakloostri raamatukogu või Copacabana plaaži.

Taoline, pehmetele väärtusele ehitatud lähenemine on loonud teadmistepõhist tööd toetava ja eelistava keskkonna mõiste. Paindlikud, pehmed lahendused muudavad töökeskkonnad algul võibolla harjumatultki mugavateks, jäädes siiski truuks kasulikkuse ja soliidsuse põhimõttele. Pehmelt loodud ruum on kutsuv ning võimalusi pakkuv.

Softrend, kes on tõestanud ennast pehmete maailmade loojana, suunab oma pehme jõu nüüd töökeskkondade kujundamisse.

Vaata toodete presentatsiooni:

Tutvu meie avaliku ruumi tooteseeriatega siin