Pisiasjad, mida vajab su kodu

14. detsember 2017

Pisiasjad, mida vajab su kodu

Autor: Katariina Kalda

Kodu sisustamine kipub kulgema ikka jupi või etappi kaupa. Olgu selleks põhjuseks siis raha, ideede või aja puudus. Ja teinekord vajab kodu ka lihtsalt aega kasvamiseks, kulgemiseks ja oma enda nägu muutumiseks.

Aga sellegi poolest on ju igaühel nägemus oma kodust juba päris alguses. Juba siis kui seisad keset tühja ruumi, näed vaimussilmas sooja ja hubast elamist. Näed midagi, mille detailidesse pole võimalik veel päris minna, aga ometi on tajutav selle maitsekus ja kodusus. Juba on näha see tunne, millega sooviksid seal kodus viibida.

Just sel põhjusel oleme ka meie Softrendis asunud uues suunas tegutsema.  Pakume ilusaid, mugavaid ja kvaliteetseid diivanid ja voodeid, kuid sageli jääme hätta just sel hetkel, kui klient otsib inspiratsiooni, et valida just õige kattekangas, üritab vaimusilmas ette kujutada vaipa, mida diivani alla lahti rullida. Ja mida võiks diivani kohale seinale riputada? On see peegel? On see pilt?  

a-1Mis sobiks toon toonis diivani kohale või kõrvale? Millega annaks juurde tuua aktsenti või vajalikku kontrasti? Väga sageli on siinkohal olulised aksessuaarid. Pisiasjad, mis suures planeerimistuhinas jäävad üldse  ehk tähelepanuta, kuid terviklikus interjööris just need osutuvadki kokkuvõttes pilgupüüdjaks.

Me oleme aksessuaaride osas olnud eriti hoolikad ja valinud detaile, mis kõnetaksid alati – vaatamata ajast ja moest. Iga ese on on väärt edasi andmist.

Mõeldes mõnekümne aasta tagusele ajale, võib igaüks tuua oma kodust näite, kus hiljem on kimpus oldud virnade viisi serviiside ja vaasidega. Nii palju asju, mida on soetatud ja nii vähe seda, mida tahaks oma riiulitele või kappidele tõsta noorem põlvkond.

Tõsi, on siiski ka esemeid, mida tänutundega vastu võetakse. Need üksikud ilutoojad on kunagi soetatud kalli raha eest otse kunstniku ateljeest või saadud pärandusena esivanematelt.

Sellistel asjadel on alati oma lugu, mis väärtust veelgi juurde lisab. See sobib moodsate asjade kõrvale väärikaks aktsendiks. Ja nõnda saabki kodu juurde vajalikul määral omanäolisust ning kordumatust. 

a-2Sellepärast olemegi oma kollektsiooni võtnud keraamika  ning klaasikunsti, mis on valminud kunstnike käe all. Nende disain ja idee ei ole ajas kustuvad ega hägustuvad. Pigem vastupidi…aina enam konteksti väärtust lisavad. Iga ese sobib nii modernsesse kui ka romantilisemas stiilis ruumi ning kõnetab just sobiva nurga alt ja sobivas keeles. Seda valikut ilmestab vaipade, valgustite ning kardinate valik. 

Nõnda kohapeal kombineerides ja tonaalsusi võrreldes on sootuks lihtsam teha otsuseid ning mõelda kohe juba diivanit või voodit soetades juba paar sammu ette. Ja loomulikult on võimalik kohe soetada endale ka välja valitud aksessuaarid. Kõik ühest kohast. Kas poel mitte palju, palju lihtsam!?

Tule tutvu meie aksessuaaride valikuga Softrendi salongides. Jälgi meid ka Instagramis #softrend.

 

 

 

Tagasi postituste nimekirja